


| Parameter | Value |
|---|---|
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Packaging | Tube |
| Hold Current | 8 A |
| On-State Voltage | 1.3 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$0.89203
Ext.Price$0.89203
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.89203 | $0.89203 |
| 10 | $0.70493 | $7.04930 |
| 25 | $0.63821 | $15.95525 |
| 50 | $0.57781 | $28.89050 |
| 100 | $0.52312 | $52.31200 |
| 300 | $0.49409 | $148.22700 |
| 500 | $0.46667 | $233.33500 |
| 1000 | $0.43776 | $437.76000 |
